Nano Gümüş Hijyen Kalkanı Nedir?

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı güçlü ve kalıcı etkiye sahip bir antimikrobiyal dezenfeksiyon uygulamasıdır. Uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz ve toksin olmayan nano boyutta gümüş atomları ile kaplar. Her türlü yüzeye uygulanabilir.

 

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı uygulandığı yüzeylerde ince ve güçlü bir nano koruyucu katman oluşturur. NANO Gümüş Hijyen Kalkanı ilk önce yüzeyde bulunan bakteri, virüs ve mikropları yok ederek steril bir ortam yaratır. Yüzeydeki zararlıları yok ettikten sonra oluşturduğu katman ile uzun süreli hijyenik bir ortam sağlar. Sağlığınızı korumak için size yardımcı olur.

 

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı dezenfektan ürünlerini tüm yaşam alanlarında güvenle kullanabilirsiniz. Oluşturduğu nano gümüş kalkanı ile bakteri ve virüsleri yok ederek yüzeylerde üremelerini engeller. Halen uygulanan hijyen yöntemlerinin çoğu alkol, asit, amonyak, antibiyotik, akrilik emülsiyon içerikli kimyasallardır. Bu kimyasallar bulundukları yüzeylerden uçarak, silinerek, etkinliğini kaybedince, virüs ve bakteriler tekrar üremeye başlamaktadır. Bu kimyasalların bir bölümü öldürücü, kanserojen, insan sağlığı için zararlı yan etkileri olan maddeler içerir ve sadece uygulandıkları alanda etkindirler. Ayrıca, uygulandığı yerlerde aşındırma, tahriş etme ve bilhassa tekstil ürünlerinin ömrünü kısaltma özellikleri de vardır.


Nano Gümüş Hijyen Kalkanı uygulamasında kullanılan ürünler Ürün Tipi-2 ve Ürün Tipi-4 ürün tipleri için Biyosidal Ruhsatına Sahiptir. Ürün Tipi 2; Kişisel alanlarda ve umumi alanlarda kullanılabilecek dezenfektanları, Ürün Tipi 4; Gıda ve yem alanlarında kullanılabilecek dezenfektanları belirtir.


Nano Gümüş Hijyen Kalkanı uygulamasında kullanılan Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı biyosidal ilaç labaratuvar analizleri, MSDS ve Ürün Ruhsatını bizden talep edebilirsiniz.


Uygulama:

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı uygulamasından önce uygulama yapılacak yüzeyler standart temizlik Malzemeleri ile temizlenir ve kurumaya bırakılır. NANO uygulama ULV makinesi vasıtasıyla sisleme yolu ile uygulanır ve kurumaya bırakılır.

Uygulamanın yapılacağı yüzeylerin kir ve tozdan arındırılmış olması nano boyuttaki kalkanların yüzeyde kalıcı olarak tutunması açısından önemlidir.

 

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı her türlü ev tekstili, halılar, diğer kumaşlar, normal ve endüstriyel paspaslarda da güvenle uygulanabilir.

Uygulandığı yüzeylerde gözle görülmeyen veya temas yolu ile hissedilmeyen bir nano kaplama oluşturduğu için plastik ve kauçuk yüzeylerde müşteri şikayetine yol açabilecek herhangi bir parlama, yağlanma, renk veya ton değişikliği gibi istenmeyen sonuçlara yol açmaz.

 

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı birçok farklı yüzey ve zeminde zengin ve kolay kullanım olanağına sahip olduğundan farklı sektörlerde özel uygulamalar geliştirilebilmesine olanak sağlar.


NANO Gümüş Hijyen Kalkanı'nın Etkinlik Alanı:

Nano Gümüş Hijyen Kalkanı uygulamasında, nanoparçacıklar mikrobiyal hücrelerin içine geçer ve DNA/RNA ile etkileşime girer. Bir kısım nanoparçacık da hücre zarına yapışır. Gümüş nanoparçacıkların oluşturduğu yapısal değişiklikler mikrobiyal hücrelerin çoğalmasını engeller ve hücrenin ölümüne neden olur.

Uygulandığında, bakterileri 15 saniye içerisinde, virüsleri 5 dakikaya kadar, mantarları 5 dakikada etkin bir şekilde yok eder.

Etkili Olduğu Mikroorganizmalar

Bakteri : Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Enterococcus hirae, Multiresistant S.aureus (MRSA), Vancomysin Resistant Enterococcus, Multiresistant A.baumannii, Carba resistant K.pneumoniae, Colistin resistant E.coli, ESBL poz K.pneumoniae, ESBL poz E.coli, Multiresistant P.aeroginosa, Sensitive E.coli, Sensitive P.aeruginosa, Enterobacter aerogenes, Salmonella enterica, Listeria sp, Enterococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, Proteus vulgaris, Sensitive E.coli, Sensitive E.coli, Lactococcus sp, Aeromonas

Virüs : Poliovirus, Adenovirus, Murine norovirus, Hepatit B – C, Herpes simplex 1/2, H1N1 Influenza, Covid 19

Mantar : Candida albicans, Aspergillus brasiliensis, Candida glabrata, Candida tropicalis, Aspergillus niger, Penicillium italicum, Penicillium digitatum

Mikobakteri : Mycobacterium terrae, Mycobacterium avium, Mycobacterium tuberculosis

Spor : Bacillus subtilis, Bacillus cereaus 


NANO Gümüş Hijyen Kalkanı’nın Uygulama Alanları 

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı ile tüm yüzeylerde üstün hijyenik etki gösterir ve uygulandığı yüzeylerde koruyucu bir tabaka oluşturarak uzun süreli koruma sağlar.

Kolay uygulama, farklı yüzeylere ve zeminlerde kullanım özelliği ile ev dezenfeksiyonundan, üretim tesisler dezenfeksiyonuna kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir.

 


EV DEZENFEKSİYONU

Nano Gümüş ev dezenfeksiyonu sayesinde toz temizliğinin ötesinde virüs, bakteri ve mantarlara karşı üstün bir hjjyenik temizlik ve koruma elde edilir. Evin genelinde sık temasta bulunulan yüzeyler, kapı kolları, mobilya, ev tekstillerinde, mutfak lavabo, banyoda klozet, lavabo, küvet veya duşa kabin gibi bölümlerde yüksek dezenfeksiyon sağlar.


Evinizdeki evcil hayvanlarınızın tüylerine yapışan bakteri ve  virüslerin koltuk gibi kumaş yüzeylere taşınmasının engellemesini sağlar. 


Huzurlu ve rahat bir uyku için yatak, yastık, nevresim gibi kumaşlara güvenle uygulanır.


OFİS DEZENFEKSİYONU

 

Ofislerde, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamın yaratılması için gerekli hijyenin sağlanması önemlidir. Özellikle günümüzde sık havalandırılmayan ofislerde havaya yayılan virüs ve bakteriler havalandırma cihazlarının da etkisiyle bulaşıcı bir etki oluşturarak sıklıkla üst solunum yolları enfeksiyonlarına neden olurlar.


Ofislerde yapılan NANO Gümüş Hijyen Kalkanı dezenfeksiyon hizmeti ile üst düzey hijyen, sağlığı tehdit eden bakteri, virüs mantar oluşumuna karşı güçlü bir koruma kalkanı sağlanır.


KLİMA DEZENFEKSİYONU

 

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı dezenfeksiyon uygulaması ile tüm iş yeri, fabrika ve alışveriş merkezi (AVM) klimalarının filtre, sistemlerinde uzun süre etkili antimikrobiyal koruma sağlanır.


OKUL DEZENFEKSİYONU

 

Çocuklarımızın uzun zaman geçirdiği okullarımızın dezenfeksiyonu bulaşıcı ve salgın hastalıkların yayılmasının önlenmesi için etkili bir yöntemdir.


NANO Gümüş Hijyen Kalkanı ile dezenfeksiyon yapılmasıyla okullarda öğrenci çalışma masaları, tahtalar, kapı kolları, eğitim araç-gereçleri ve diğer el ile temas edilen tüm yüzeylerde koruyucu bir tabaka oluşur ve üstün hijyenik koruma sağlanır.


TOPLU TAŞIMA DEZENFEKSİYONU

 

Yolcu uçakları, deniz otobüsleri, vapurlar, otobüs, minibüs, taksiler her türlü salgın hastalığın bulaşma riskinin en yüksek olduğu alanların başında gelir.


Yüksek hijyen ve dezenfeksiyon sağlanabilmesi için toplu taşıma araçlarında uygulanan NANO Gümüş Hijyen Kalkanı ile yolcuların birebir temas ettiği tüm yüzeylere koruyucu bir tabaka oluşması sağlanır.


OTOMOBİL DEZENFEKSİYONU

 

Araçlarınız her gün bakteri, mikrop ve virüs akınına uğramaktadır.


Aracınızdaki yüzeylere her temas ettiğinizde bu zararlılar sizin vücudunuza ve giysilerinize de bulaşmakta ve  birlikte gittiğiniz her yere ve dokunduğunuz tüm yüzeylere de taşınmaktadır.


NANO Gümüş Hijyen Kalkanı ile aracınızı steril hale getirerek bakteri, mikrop ve virüslerden korunabilirsiniz.


HASTANE DEZENFEKSİYONU

 

Sağlık hizmeti verilen hastane, sağlık ocağı, dispanser, kan alım merkezi gibi alanlardaki tüm yüzeylerde yüksek dezenfeksiyon ve koruma sağlanır.


OTEL DEZENFEKSİYONU

 

Otel, motel ve tatil köylerinde bulunan odalar, tuvaletler, kuaförler, spor salonları havuzlar, restoran, kafelerde ve misafirlerin doğrudan temas ettiği yüzeylerde yapılan uygulama ile yüzeylerde koruyucu bir tabaka oluşur ve üstün hijyenik koruma sağlanır.


CAFE VE RESTORAN DEZENFEKSİYONU

 

Restoranlar ve kafelerin, masa ve sandalyelerinde, ödeme noktalarında, ödeme cihazlarının üzerinde ve tuvaletlerde yapılan dezenfeksiyon uygulamasıyla üstün hijyenik koruma sağlanarak zeminlerde koruyucu bir tabaka oluşturulur.


GIDA ÜRETİMİ YAPILAN ALANLARIN DEZENFEKSİYONU

 

NANO Gümüş Hijyen Kalkanı, gıda üretim merkezleri ve yemek fabrikalarında üretimin tüm aşamalarında, yemek servisi yapan araçlarda, yemek taşıma çantalarının iç ve dış yüzeylerinde, mutfak personelinin ayakkabılarının ve kıyafetlerinin dezenfeksiyonunda ve diğer çalışanların birebir temasta bulunduğu noktalarda üstün hijyenik koruma sağlayarak zeminlerde koruyucu bir tabaka oluşturur.


ALIŞVERİŞ MERKEZİ DEZENFEKSİYONU

 

Alışveriş merkezlerinde bulunan yürüyen merdivenlerin tutamaklarında, asansör kumanda tuşlarında, kapı kollarında, tuvaletlerde, çocuk eğlence parklarında, restoran ve kafelerin masa ve sandalyeleriyle ödeme bankolarında ve diğer tüm birebir temas edilen yüzeylerde yapılan uygulama ile dezenfeksiyon ve uzun süreli koruma sağlanır.


SPOR SALONU DEZENFEKSİYONU

 

Spor merkezlerindeki koşu bantlarının tutamaklarında ve tüm aletlerinin el tutamakları ve koltuklarında, soyunma odalarında, duş ve kapı kulpları ve tüm birebir temas sağlanan yüzeylerinde, NANO Gümüş Hijyen Kalkanı uygulaması üstün hijyenik koruma sağlayarak zeminlerde koruyucu bir tabaka oluşturur.


Nano Gümüş Hijyen Kalkanı Hızlı Destek Hattı        0545 975 8080  

Neden Nano Gümüş Hijyen Kalkanı?

Kanıtlanmış Yüksek Biyosidal Etkinlik- Virüsidal, bakterisidal, fungisidal, sporisidal ve antibiyotiklere dirençli mikroplara etkili.

Sıfır Kimyasal – Canlı metabolizmasının işleyişini bozan alerjik reaksiyona sebep olan kimyasal olmaması

Sağlığa Zararsız – Cilt ve solunum sistemleri üzerinde zararlı olmaması ve zehirli etkisinin bulunmaması


                        En Uygun Fiyat İçin